İGDAŞ'dan doğalgaz kullanıcılarına uyarı

Kurulduğu günden bugüne doğalgazın güvenli kullanımı konusunda bilinç oluşturmayı birinci öncelik olarak gören İGDAŞ, “sertifikalı firmaların yetkisiz firmalardan farklılaşması” ve “güvenli firma algısının yaygınlaşması” için yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. İGDAŞ’ın liderliğinde Doğalgaz Mühendisleri Derneği’nin katkılarıyla yürütülen proje kapsamında sertifikalı firmalar “Doğalgaz Sertifikalı Firma logolu ışıklı tabela” ile kolayca ayırt edilecek.
 

Güvenli doğalgaz kullanımının önemine her fırsatta dikkat çeken İGDAŞ, Doğalgaz Mühendisleri Derneği’nin de katkılarıyla sertifikalı firmaların yetkisizlerden ayırt edilebilmesi için “Doğalgaz Sertifikalı Firma logolu ışıklı tabela” hazırladı. Doğalgaz kullanıcılarını güvenli doğalgaz kullanımına teşvik etmek, özellikle doğalgaz kazalarına neden olan yetkisiz müdahalelere karşı kullanıcıları uyarmak, tesisatlara usulsüz müdahalelerin önüne geçerek kazaları ve muhtemel ölümleri önleyebilmek amacıyla İGDAŞ’ın hayata geçirdiği yeni çalışma ile kamuoyunda güvenli firma algısının oluşmasına katkı sağlanacak.
 


Başlatılan yeni uygulama ile ilgili değerlendirmede bulunan İGDAŞ Genel Müdürü Bilal Aslan, “Doğalgaz sektörünün okulu olarak kabul edilen kurumumuz sektöre örnek olacak yeni bir adım daha attı. Biz gerek İstanbullulara gerekse Türkiye genelinde tüm doğalgaz kullanıcılarına ulaşmayı hedeflediğimiz projelerle güvenli doğalgaz kullanımının önemini her fırsatta anlatıyoruz. ‘Doğalgaz Sertifikalı Firma logolu ışıklı tabela’ ile de yetkili firmaların daha kolay tanınmasını sağlayacağız. Bu logoyu gören doğalgaz kullanıcıları gönül rahatlığı ile bu noktalara başvurabilir. Bu logolu ışıklı tabelaya sahip sertifikalı firmalar servisler doğalgaz iç tesisat yapım, bakım ve onarım sertifikasını elinde bulunduran firmalardır. Hazırlanan kurumsal giydirme ile sertifikalı firmalar diğerlerinden kolayca ayrışacak, doğalgaz kullanıcılarının doğru ve güvenilir firmayı kolayca tespit etmesi sağlanacaktır” dedi.
 

Sertifikalı firmaların listesine her zaman İGDAŞ’ın web sitesinde yer verdiklerini ama yeni uygulama ile doğalgaz kullanıcıları nezdinde farklılaşmalarının daha da kolay olacağını vurgulayan Aslan, “DOSİDER’in de (Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği) projeyi desteklediğini, DOSİDER’e bağlı üretici/ithalatçı firmalar tarafından yetkisiz kişi ve kuruluşlara bayilik verilmeyeceğini belirtti.
 

Güvenli doğalgaz kullanımı için kış aylarına girdiğimiz bu günlerde havalandırma menfezlerinin asla kapatılmaması ve cihaz bakımlarının yıllık periyotlarda yaptırılması, bacaların yılda en az bir kez yetkili baca temizleme firmalarına kontrol ettirilmesi ve temizlenmesi gerekiyor. Doğalgaz kullanıcılarının “tesisatlarına kesinlikle müdahale etmemeleri ve yetkisiz kişilere de müdahale ettirmemeleri” doğalgazın güvenli kullanımı açısından çok büyük önem taşımaktadır.

BİZİ TAKİP EDİN GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
Ak Kaya Mühendislik

Kurumsal Ak Kaya Mühendislik Faaliyet AlanlarımızKalite PolitikamızVizyonumuzMisyonumuz Hizmetlerimiz Kat Kaloriferi - Kombi SistemiKlima (Baymak ve Vailant)Sıhhi TesisatSanayi TesisatıSoğutma SistemleriProjelendirme Projelerimiz Armağan RezidansAtılgan OtomotivBilgi Çağı KolejiMovenpick OteliŞık ÖrmeSabancı Center Bize Ulaşın Adres Bilgileri
Designed & Created by Creamum